Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja firma cechowała się profesjonalizmem, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest wysoka jakość wydrukowanych dokumentów. Bez tego mogą wyglądać niechlujnie i nieprofesjonalnie. Jak poprawić jakość druku? W tym artykule odpowiemy na to pytanie. Za pomocą kilku prostych kroków i zmian możesz w łatwy sposób spełnić wszystkie wymagania.
Jakość sprzętu drukarskiego
Jakość druku między innymi będzie zależała od tego jakiego typu drukarką się posługujemy. Przed zakupem takiego urządzenia należy dokładnie sprawdzić wszystkie jej parametry techniczne, aby być pewnym, że ten sprzęt spełnia wymagania danej firmy.
Wiele drukarek oferuje funkcję kalibracji, która pomaga poprawić wyrównanie i jakość wydruku. Sprawdź instrukcję obsługi swojej drukarki, aby dowiedzieć się, jak przeprowadzić kalibrację.
Kiedy chcesz drukować więcej obrazów czy zdjęć, warto przemyśleć zakup drukarki atramentowej, która lepiej sprawdzi się w przypadku obrazów. Natomiast drukarka laserowa będzie lepsza w przypadku drukowania dużej ilości dokumentów, ponieważ jest wydajniejsza i tańsza w eksploatacji.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą drukarek i kserokopiarek.
Rodzaj tonera
Bez tego materiału eksploatacyjnego druk będzie niemożliwy. Przy wyborze tonera, ważne jest aby wybrać taki, który jest dedykowany do danego urządzenia. Można wybrać miedzy tonerem oryginalnym lub zamiennikiem, który zwykle jest jest tańszy. To jaki rodzaj tonera wybierzesz zależy od Ciebie. Rodzaj tonera może wpływać na jakość wydruku.
Tonery najdziesz tutaj.
Rozdzielczość drukowanego obrazu
Przy drukowaniu różnych wykresów i schematów, ważne jest aby prezentowały się one nienagannie – czyli między innymi były w dobrej jakości. Wystarczy przygotowywać pliki graficzne w rozdzielczości, dla konkretnych rodzajów materiałów drukowanych i ich formatów. Kluczowym parametrem jest w tym przypadku DPI, czyli punkty na cal. Dla projektów drukowanych takich, jak ulotki i wizytówki zaleca się użycie rozdzielczości co najmniej 300 DPI. Natomiast, w przypadku dokumentów wystarczy, jak ustawisz rozdzielczość 600 × 600 dpi, a w przypadku projektów graficznych należy zmienić tę wartość na 1200 × 1200 dpi.
Ogólnie rzecz biorąc, im większa rozdzielczość pliku przeznaczonego do wydruku, tym mniejsze ryzyko, że finalny projekt będzie niezadowalający pod względem jakości.
Odpowiedni papier
Wpływ na jakość ma również rodzaj papieru, jaki wybierzesz do drukarki. Warto wybrać papier o odpowiedniej gramaturze, która będzie dostosowana do drukarki atramentowej lub laserowej. Dobrze dostosowana gramatura pozwala uzyskać lepszą jakość druku.
Nie odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania? Zapraszamy do kontaktu!